HOROSKOP

Horoscope for September 13 by Russell Grant

Horoscope for September 13 by Russell Grant

Aries

An elegant attitude towards life can bring you a lot of satisfaction. There are some around who would love to have you in their arms and call you from morning to night. Give in to their demands and you may spend your work hours wondering what you've been missing.

Taurus

Don't be afraid to say No, if someone who has recently accepted starts shouldering their share of responsibilities, asking you to help again. It is wrong that you have to carry on with their duties as well as yours. Be firm and say no'. You don't have to and you don't want to shoulder their burdens anymore.

Gemini

E keni shtyrë për një kohë të gjatë të merreni me një çështje financiare ose biznesi. Nuk jeni të prirur të përballeni me një rrëmujë burokratike, por kjo duhet bërë. Do të jetë një surprizë që do të arrini të kaloni nëpër atë që mendonit se do të ishte një proces i gjatë dhe i ndërlikuar.

Gaforrja

Nëse jeni të mërzitur dhe keni nevojë për diçka të re për të bërë, përfshihuni në një kauzë që është në zemrën tuaj. Jini krijues dhe përdorni imagjinatën tuaj. Vërini në punë aftësitë tuaja dhe nuk mund të mos jeni të suksesshëm.

Luani

Një humor tepër i gjallë ju rrethon dhe kjo do t'ju motivojë në një mënyrë pozitive. Do të jeni të lumtur për një mik apo koleg që do të ketë sukses në diçka që do të dëshironit të bënit. Kjo do t'ju frymëzojë gjithashtu, për të bërë një përpjekje shtesë.

Virgjëresha

Do të ndërmerrni një lëvizje të guximshme për të kaluar pengesat që kanë penguar një projekt. Do të pyesni fshehurazi, ndonjëherë, se si keni gjetur guximin për të folur dhe për t'i bërë të njohura pikëpamjet tuaja në një mënyrë të fuqishme. Shijoni çdo moment rebel.

Peshorja

Së fundmi keni bërë shumë për familjen, miqtë dhe kolegët. Tani dikush dëshiron të bëjë diçka për ju. Ju kurrë nuk mund ta merrni si të mirëqenë ndihmën e një personi tjetër dhe do të përgjigjeni me mirënjohje. Fryma e harmonisë dhe bashkëpunimit mbretëron.

Akrepi

Kjo ditë ka të ngjarë të përfundojë me nota jashtëzakonisht të zellshme. Pavarësisht nëse ka të bëjë me punën e paguar ose diçka që ju bëni në cilësinë vullnetare, me siguri mendja juaj ka të ngjarë të jetë e lodhur.

Shigjetari

Ju dëshironi të shkëputeni nga çdo gjë që ndihet kufizuese. Një dëshirë e fortë për më shumë liri po ju bën të ndiheni të shqetësuar dhe madje rebel. Kohëzgjatja e shkurtër e vëmendjes do të ketë shumë të bëjë me ju që jeni të mërzitur me një situatë të caktuar.

Bricjapi

Tani është koha ideale për t'u çliruar nga një marrëdhënie, marrëveshje ose situatë shtypëse. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të lënë pas të kaluarën. Mund të largoheni nga situatat që nuk ju sjellin më lumturi apo kënaqësi.

Ujori

Ju mund të ndjeni se një mik që ka nevojë të dëshpëruar për ndihmë po fajëson veten që ka hyrë në telashe. Edhe kështu ju mund të shihni se ata janë të mërzitur dhe do të bëni gjithçka që mundeni për t'i ndihmuar të zgjidhin gjërat. Mendimi juaj do të vlerësohet dhe përfundimisht do të shpërblehet.

Peshqit

Even when things go wrong, it's important to count your blessings. It won't take much effort to think of everything in your life that is actually going well for you. There is little frustration in the lack of cooperation in the workplace. Play your cards right.